WEDNESDAY, 7 November 

CINEMA ELVIRA POPESCU

19:00 - Outdoors ( 2017 | 80 min | Israel | ficțiune | R: Asaf Saban)

TEATRUL APOLLO 111

20:00 – Last Days in Shibati ( 2017 | 58 min | Franța | doc| R: Hendrick Dusollier)

21:00 – Get together

THURSDAY, 8 November 

CINEMA ELVIRA POPESCU

19:00 – Cealaltă parte a întregului / The Other Side of Everything( 2017 | 104 min | Serbia, Franța, Quatar | doc | R: Mila Turajlic), Q&A

21:30 – Când te vei întoarce voi locui pe malul apei / When you return I’ll be living by the waterside (2018 | 14 min | Olanda | ficțiune| R: Petra Noordkamp)
          – Integral Man (2017 | 63 min | Canada | doc| R: Joseph Clement)

FRIDAY, 9 November 

CINEMA ELVIRA POPESCU

17:30 – Jucând pentru lumea reală / Gaming the Real World (2016 | 73 min | Suedia | doc | R: Anders Eklund), Q&A

19:30 – Ideea este esențială. Pasiunea pentru arhitectură a lui Andrzej Wajda / The Idea is Paramount. The Architectural Passions of Andrzej Wajda (2017 | 55 min | Poland| doc | R: Jacek Link-Lenczowski), Q&A

21:30 – REM  (2017 | 75 min | USA | doc | R: Thomas Koolhaas)

SATURDAY10 November 

CINEMA ELVIRA POPESCU

15:00 – Glenn Murcutt: Spiritul locului / Glenn Murcutt: Spirit of Place (2016 | 59 min | Australia | doc | R: Catherine Hunter)

16:30 – Betonul uitat: Megastructuri / Slumbering Concrete: Megastructures (2016 | 52 min | Croația| doc | R: Saša Ban)
           – Litoral / Coastland (2018 | 12 min | Olanda, România | ficțiune | R: Miruna Dunu)  Q&A

18:30 –  16 locatari la etajul 16, sectorul 16 / 16 district 16 floor 16 people (2018 | 20 min | Armenia | doc | R:Tatevik Vardanyan)
           –  Garaje / Garazas (2016 | 37 min | Lituania | doc | R: Katrīna Neiburga)
           –  Dispariția lui Robin Hood / The Disappearance of Robin Hood (2018 | 25 min | Marea Britanie | doc | R: Klearjos Eduardo Papanicolaou)  Q&A

21:00 - Shadowman (2017 | 81 min | SUA| doc | R: Oren Jacoby)

SUNDAY, 11 November 

CINEMA ELVIRA POPESCU

13:30 – Films made by teenagers in the workshop „My first documentary” organized in partnership with Asociația Vira

15:00 – Omul cârtiță / Mole Man (2017 | 85 min| SUA | doc| R:Guy Fiorita)

17:00 – Mahalale: orașele viitorului / Slums: Cities of Tomorrow  (2013 | 82 min | Canada | doc | R: Jean-Nicolas Orhon)
           –   No Man’s Land (2018 | 7 min | România| doc | R: VIRA Films și MKBT: Make Better ) Q&A

19:30 – Aquarius (2016 | 146 min | Brazilia | ficțiune | R: Kleber Mendonça Filho)